شهرماشين
بررسي انواع خودروهاي داخلي

براي شمايي كه راننده هستيد و يا صاحب خودرو نميدانيد در صورتيكه ماشينتون خراب شد و يا نياز به لوازم يدكي داشته به كجا مراجعه كنيد كه محصولات مطمئن و با كيفيتي داشته باشد
امروز در اين نوشته قصد دارم تا شما را با جايي آشنا كنم كه اگر گذر شما به تعميرگاه خورد و به شما گفتند كه فلان قطعه را تهيه كنيد سردرگم و به دنبال فروشگاه هاي كه محصولات تقلبي و نامطمئن ميفروشند نباشيد، امروز ميخواهيم شما را با بورس لوازم يدكي آشنا كنيم

بورس لوازم يدكي خودرو در قديم

اگر از ساكنين تهران بپرسيد خيابان چراغ برق را بخوبي ميشناسند خيابان كه سراتا سر آن مغازه هاي لوازم يدكي انواع خودرو هاي داخلي و خارجي وجود دارند بطوريكه به تمامي نقاط ايران اين قطعات را ارسال مي كنند

شايد در گذشته به علت كمبود امكانات و صرفه اقتصادي مجبور بوديم به اين خيابان براي خريد مراجعه كنيم . اما آيا مراجعه امروزه نيزبه خيابان چراغ برق بصرفه است ؟ قطعا با توجه به پيشرفت تكنولوژي و درگيري هاي روزمره ديگر مراجعه حضوري و خريد از اين خيابان واقعا براي رانندگان و صاحبان خودرو صرقه اقتصادي ندارد
براي شمايي كه در دورترين نقاط ايران هستيد و امكان خريد حضوري را نيز نداريد قطعا بايد چاره اي انديشيد!! اما چاره كار چيست ؟ بهترين راه حل فراهم كردن بستري است تا مردم راحتر بتواند خريد هاي خود را انجام دهند و در كمترين زمان ممكن لوازم و محصولات خود را پيدا كرده و خريد خود را نهايي كنند. بله درست حدس زديد خريد اينترنتي

مطالعه پيشنهادي : پژو پارس يا ال نود؟

دولوكس كار بورس لوازم يدكي خودرو

اين مجموعه سالهاست كه در زمينه فروش قطعات مختلف خودرو در بازار حضور دارد و اخيراً وارد دنياي مجازي و صفحات اينترنتي شده و فروش آنلاين را تجربه مي كند. doluxcar يك مجموعه كامل و يك فروشگاه درجه يك براي خريد انواع لوازم جانبي خودرو است. در دسته هاي معمول اين سايت ، مي توانيد انواع لوازم يدكي خودروهاي داخلي مثل پژو 206 ، 405 ، پرايد و .... را پيدا كنيد بطوريكه امروزه به بورس لوازم نيسان وانت شهرت پيدا كرده است.

در دولوكس كار تنوع زيادي از محصولات مرتبط با خودرو وجود دارد و يك دسته بندي منظم و دقيق براي آنها وجود دارد. همچنين امكان استرداد وجه و استرداد كالا در اين سايت وجود دارد و براي سفارشات بالاي 300000 تومان هزينه حمل و نقل دريافت نمي شود.

كادر جستجو در صفحه اول سايت به كاربران اين امكان را مي دهد تا ابتدا مارك هاي مختلف اتومبيل را انتخاب كرده و سپس با تعيين مدل خودرو ، قطعات يدكي مورد نظر خود را با سهولت بيشتري انتخاب كنند.

همچنين تمامي محصولات دولوكس كار از برند معتبر ديناپارت بوده و درصورتيكه مشتري پس از سفارش از كيفيت محصول ارسالي راضي نباشد مي تواند با كارشناسان پشتيابني دولوكس كار تماس گرفته و آنها پس از بررسي تمامي وجه پرداختي را نيز عودت مي دهند

 

امتیاز:
بازدید: 0
برچسب:
:
[ 1400/4/2  ] [ ۰۶ ] [ arirablog ] [ ]

اين روزها با افزايش چشمگير خودروهاي ايراني بسياري از افراد در هنگام خريد خودرو دچار سردرگمي و اضطراب مي شوند. اضطراب و سردرگمي قيمت ها از يكسو و كارآمدي و سلامت و ماندگاري خودروي خريداري شده از سوي ديگر از دغدغه هاي خريداران خودرو است.

در واقع مقايسه بين خودروها مي تواند قابليت هاي هر خودرو را به خوبي نشان دهد. در اين مطلب كه به كمك كارشناسان فني فروشگاه اينترنتي لوازم يدكي دولوكس كار تهيه شده است دو جوانب مختلف از خودروي پژو پارس و ال نود از لوازم يدكي پارس تا لوازم يدكي ال 90 گرفته تا امكانات رفاهي اين دو خودرو را كه هر كدام داراي ويژگي هاي خاصي هستند را مقايسه كنيم تا خريد اين دو خودروي ميان رده و پرفروش را براي خريداران راحتتر كنيم.

اگر چه بسياري از افراد ادعا مي كنند تعريف درستي از ويژگي هاي ساير خودروها دارند اما بايد به اين موضوع اشاره كرد كه آن ها قادر به انتخاب درستي در مورد خودروها نيستند. چون از عملكرد و توانايي آن ها اطلاع چنداني ندارند.

در كشور ايران سدان ها محبوبيت زيادي دارند. در واقع خودروهاي سدان با قيمت مناسب تري عرضه مي شوند و مي توانند به عنوان خودروي چند منظوره مورد استفاده قرار بگيرند. خودروهاي سدان مي توانند فراهم كننده اسباب سفر باشند. امكان تعمير و تعويض قطعات خودروهاي سدان به راحتي فراهم مي شود و بازار سختي ندارند. گزينه خوبي براي رفت و آمدهاي درون شهري هستند. از وضعيت ايمني نسبي خوبي نيز برخوردار هستند. همين ويژگي ها باعث مي شود 2 خودروي ال 90 و پژو پارس به عنوان خودروي محبوب و پرطرفدار معرفي شوند.

تاريخچه پژو پارس و ال نود

پژو پارس در سال هاي پاياني دهه 70 طراحي شد. اين پژو با تركيب المان هاي 405 و 406 توليد شد.

تندر 90 نيز به وسيله شركت رنو فرانسه براي فروش مناسب در بازار كشورهاي در حال توسعه توليد شد. اين خودرو ابتدا با برند داچيا به بازار آمد. در بعضي از كشورها نيز رنو داچيا با نام رنو لوگان عرضه مي شد. در سال 1386 اين خودرو با نام رنو تندر 90 به ايران وارد شد. اگر چه خودروي ال 90 بعد از خارج شدن پيكان از رده توليد وارد بازار شد اما اين خودرو رقيب خودروهاي پژو و سمند گرديد.

طراحي ظاهري ال نود و پژو پارس

پژو پارس با طراحي قابل قبولي عرضه شد اما متاسفانه طراحي آن به دهه هفتاد بر مي گردد. همين موضوع باعث شده پژو پرشيا قديمي به نظر برسد. ضربه گيرهاي پلاستيكي ضخيم بر روي درب و سپر، جلوپنجره كوچك و نماي جانبي اتوكشيده و صاف قدمت بالاي طراحي پژو پارس را به خوبي نشان مي دهد.

در سال 93 تغييراتي در تريم دروني خودروي پارس داده شد. البته هنوز هم پلاستيك بي كيفيت و خشك براي طراحي داخلي پژو پارس به كار مي رود.

طراحي ال 90 با رعايت نهايت سادگي وارد بازار شد. خطوط بدنه اين خودرو بسيار شاخص است و زرق و برقي به همراه ندارد.

ايده هاي طراحان شركت رنو فرانسه با ورود به كابين ال 90 به خوبي نمايان مي گردد. داشبورد، رودري ها، كليدها و دريچه هاي اين خودرو با پلاستيك خشك و بي كيفيت توليد شده است. كيفيت داشبورد به مراتب از ساير بخش هاي ال 90 بالاتر مي باشد. ارگونومي خودروي ال 90 بسيار ضعيف است.

مشخصات فني

در پژو پارس مي توان پيشرانه به كار رفته در 405 را مشاهده كرد. اين پيشرانه با گشتاوري برابر با 153 نيوتن متر و قدرت 100 اسب بخار عرضه مي شود. پيشرانه آن 1.8 ليتري بوده و با 8 سوپاپ عرضه مي شود. گيربكس در نظر گرفته شده براي پژو پرشيا 5 سرعته مي باشد. براي تجربه صفر تا 100 به 11 ثانيه زمان نياز دارد و حداكثر شتاب آن برابر با 190 كيلومتر بر ساعت است. پژو پرشيا براي هر 100 كيلومتر نياز به 1.9 ليتر سوخت دارد.

خودروي ال 90 با موتور 1.6 ليتري 16 سوپاپ عرضه مي گردد. قدرت توليدي موتور ال نود برابر با 105 اسب بخار است. گيربكس ال 90 از نوع پنج سرعته مي باشد. حداكثر گشتاوري ال 90 معادل با 140 نيوتن متراست. شتاب صفر تا 100 خودروهاي ال 90 برابر با 10.2 ثانيه مي باشد. حداكثر سرعت اين خودرو برابر با 175 كيلومتر بر ساعت مي باشد. در 100 كيلومتر مصرف سوختي برابر با 6.9 ليتر دارد.

مشخصات فني خودروي ال 90 نشان مي دهد كه خودروي تندر نود نسبت به پژو پارس از قابليت هاي مناسب فني برخوردار است. موتور ال نود با وجود كم حجم بودن قدرت بالايي دارد و با مصرف بهينه تري در سوخت معرفي مي گردد.

تجهيزات رفاهي

خودروهاي پژو پرشيا و ال نود هر دو از نظر امكانات رفاهي چندان فول آپشن نيستند. البته طراحي و امكانات پژو پارس اندكي از ال 90 بهتر عمل كرده و داراي كليدهاي تنظيم صوت بر روي غربيلك فرمان، تهويه مناسب اتومات، سنسور پارك عقب و بلوتوث مي باشد. ال نود با آپشن هاي قديمي همچون تنظيم آينه، مه شكن عقب و جلو، شيشه بالابر برقي و ريموت قفل كردن درب معرفي مي گردد.

سطح امنيت

تجهيزات ايمني خودروهاي تندر نود و پژو پارس در يك سطح قرار دارد. اين خودروها به حداقل سطح ايمني مجهز شده اند. ترمزهاي كاسه اي محور عقب و ترمزهاي ديسكي محور جلو، 2 عدد ايربگ و سيستم هاي كمكي ترمز EBD و ABS تجهيزات ايمني اين خودروها مي باشند. تست ايمني در مورد ال 90 انجام شده و در وضعيت خوبي قرار دارد.

لوازم يدكي

قطعات و لوازم يدكي پژو پارس را كه خودروي توليد شركت ايرانخودرو است را شركت ايساكو و ديگر برند ها از جمله ديناپارت و ديگر شركت هاي توليد كننده قطعات و لوازم يدكي خودرو توليد ميكنند و در بازار و فروشگاه هاي اينترنتي لوازم يدكي با قيمت هاي مختلف قابل دسترسي ميباشند.

اما لوازم يدكي ال نود كه خودروي توليدي رنو پارس است كه كنسرسيومي از شركت هاي توليد كننده خودرو در ايران از جمله سايپا ، ايرانخودرو و پارس خودرو ميباشد را تمامي شركت هاي تامين قطعات از جمله ايساكو ، ساپكو و ... و ديگر شركتهاي توليد لوازم يدكي خودرو توليد ميكنند كه با قيمت هاي متفاوت به راحتي در دسترس ميباشند.

سواري

پژو پارس از سواري بهتري نسبت به ال 90 برخوردار است. اين ماشين مجهز به غربيلك فرمان و صندلي هاي راحت تري است. بنابراين رانندگي كردن با اين خودرو روان تر خواهد بود. كلاچ و گيربكس در تندر 90 از عملكرد مناسبي برخوردار است و همين موضوع خستگي كمي براي رانندگي به دنبال دارد. تندر نود داراي مركز ثقل بالاتري است و به همين خاطر در سرعت هاي بالا گزينه مناسب و راحتي براي گردش به چپ و راست مي باشد.

نتيجه بررسي

به طور كلي خودروي پارس از نظر شكل ظاهري، وضعيت نرمي، سواري و ارگونومي كابين از خودروي ال 90 بهتر است. در عوض خودروي ال 90 از ايمني، تجهيزات فني بهتر، مصرف سوخت كمتر و كيفيت بالايي برخوردار است. هر دو خودرو از نظر خدمات پس از فروش در يك سطح قرار مي گيرند. قطعات يدكي خودروي پژو پارس با قيمت كمتري نسبت به ال نود عرضه مي گردد.

نتايج مقايسه خودروي ال نود و پژو پرشيا نشان مي دهد كه خودروي پژو پارس براي مدت كوتاه انتخاب مناسب تري خواهد بود. در حالي كه تندر نود گزينه خوبي براي مدت زمان طولاني خواهد بود. همچنين اگر به ظاهر خودرو بسيار اهميت مي دهيد، بهتر است پژو پارس را انتخاب كنيد.

https://www.javanonline.ir/fa/news/1022772/مقايسه-پژو-پارس-با-ال-نود

امتیاز:
بازدید: 0
برچسب:
:
[ 1400/4/1  ] [ ۰۹ ] [ arirablog ] [ ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 8
همه : 0
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب