شهرماشين
بررسي انواع خودروهاي داخلي

اين روزها با افزايش چشمگير خودروهاي ايراني بسياري از افراد در هنگام خريد خودرو دچار سردرگمي و اضطراب مي شوند. اضطراب و سردرگمي قيمت ها از يكسو و كارآمدي و سلامت و ماندگاري خودروي خريداري شده از سوي ديگر از دغدغه هاي خريداران خودرو است.

در واقع مقايسه بين خودروها مي تواند قابليت هاي هر خودرو را به خوبي نشان دهد. در اين مطلب كه به كمك كارشناسان فني فروشگاه اينترنتي لوازم يدكي دولوكس كار تهيه شده است دو جوانب مختلف از خودروي پژو پارس و ال نود از لوازم يدكي پارس تا لوازم يدكي ال 90 گرفته تا امكانات رفاهي اين دو خودرو را كه هر كدام داراي ويژگي هاي خاصي هستند را مقايسه كنيم تا خريد اين دو خودروي ميان رده و پرفروش را براي خريداران راحتتر كنيم.

اگر چه بسياري از افراد ادعا مي كنند تعريف درستي از ويژگي هاي ساير خودروها دارند اما بايد به اين موضوع اشاره كرد كه آن ها قادر به انتخاب درستي در مورد خودروها نيستند. چون از عملكرد و توانايي آن ها اطلاع چنداني ندارند.

در كشور ايران سدان ها محبوبيت زيادي دارند. در واقع خودروهاي سدان با قيمت مناسب تري عرضه مي شوند و مي توانند به عنوان خودروي چند منظوره مورد استفاده قرار بگيرند. خودروهاي سدان مي توانند فراهم كننده اسباب سفر باشند. امكان تعمير و تعويض قطعات خودروهاي سدان به راحتي فراهم مي شود و بازار سختي ندارند. گزينه خوبي براي رفت و آمدهاي درون شهري هستند. از وضعيت ايمني نسبي خوبي نيز برخوردار هستند. همين ويژگي ها باعث مي شود 2 خودروي ال 90 و پژو پارس به عنوان خودروي محبوب و پرطرفدار معرفي شوند.

تاريخچه پژو پارس و ال نود

پژو پارس در سال هاي پاياني دهه 70 طراحي شد. اين پژو با تركيب المان هاي 405 و 406 توليد شد.

تندر 90 نيز به وسيله شركت رنو فرانسه براي فروش مناسب در بازار كشورهاي در حال توسعه توليد شد. اين خودرو ابتدا با برند داچيا به بازار آمد. در بعضي از كشورها نيز رنو داچيا با نام رنو لوگان عرضه مي شد. در سال 1386 اين خودرو با نام رنو تندر 90 به ايران وارد شد. اگر چه خودروي ال 90 بعد از خارج شدن پيكان از رده توليد وارد بازار شد اما اين خودرو رقيب خودروهاي پژو و سمند گرديد.

طراحي ظاهري ال نود و پژو پارس

پژو پارس با طراحي قابل قبولي عرضه شد اما متاسفانه طراحي آن به دهه هفتاد بر مي گردد. همين موضوع باعث شده پژو پرشيا قديمي به نظر برسد. ضربه گيرهاي پلاستيكي ضخيم بر روي درب و سپر، جلوپنجره كوچك و نماي جانبي اتوكشيده و صاف قدمت بالاي طراحي پژو پارس را به خوبي نشان مي دهد.

در سال 93 تغييراتي در تريم دروني خودروي پارس داده شد. البته هنوز هم پلاستيك بي كيفيت و خشك براي طراحي داخلي پژو پارس به كار مي رود.

طراحي ال 90 با رعايت نهايت سادگي وارد بازار شد. خطوط بدنه اين خودرو بسيار شاخص است و زرق و برقي به همراه ندارد.

ايده هاي طراحان شركت رنو فرانسه با ورود به كابين ال 90 به خوبي نمايان مي گردد. داشبورد، رودري ها، كليدها و دريچه هاي اين خودرو با پلاستيك خشك و بي كيفيت توليد شده است. كيفيت داشبورد به مراتب از ساير بخش هاي ال 90 بالاتر مي باشد. ارگونومي خودروي ال 90 بسيار ضعيف است.

مشخصات فني

در پژو پارس مي توان پيشرانه به كار رفته در 405 را مشاهده كرد. اين پيشرانه با گشتاوري برابر با 153 نيوتن متر و قدرت 100 اسب بخار عرضه مي شود. پيشرانه آن 1.8 ليتري بوده و با 8 سوپاپ عرضه مي شود. گيربكس در نظر گرفته شده براي پژو پرشيا 5 سرعته مي باشد. براي تجربه صفر تا 100 به 11 ثانيه زمان نياز دارد و حداكثر شتاب آن برابر با 190 كيلومتر بر ساعت است. پژو پرشيا براي هر 100 كيلومتر نياز به 1.9 ليتر سوخت دارد.

خودروي ال 90 با موتور 1.6 ليتري 16 سوپاپ عرضه مي گردد. قدرت توليدي موتور ال نود برابر با 105 اسب بخار است. گيربكس ال 90 از نوع پنج سرعته مي باشد. حداكثر گشتاوري ال 90 معادل با 140 نيوتن متراست. شتاب صفر تا 100 خودروهاي ال 90 برابر با 10.2 ثانيه مي باشد. حداكثر سرعت اين خودرو برابر با 175 كيلومتر بر ساعت مي باشد. در 100 كيلومتر مصرف سوختي برابر با 6.9 ليتر دارد.

مشخصات فني خودروي ال 90 نشان مي دهد كه خودروي تندر نود نسبت به پژو پارس از قابليت هاي مناسب فني برخوردار است. موتور ال نود با وجود كم حجم بودن قدرت بالايي دارد و با مصرف بهينه تري در سوخت معرفي مي گردد.

تجهيزات رفاهي

خودروهاي پژو پرشيا و ال نود هر دو از نظر امكانات رفاهي چندان فول آپشن نيستند. البته طراحي و امكانات پژو پارس اندكي از ال 90 بهتر عمل كرده و داراي كليدهاي تنظيم صوت بر روي غربيلك فرمان، تهويه مناسب اتومات، سنسور پارك عقب و بلوتوث مي باشد. ال نود با آپشن هاي قديمي همچون تنظيم آينه، مه شكن عقب و جلو، شيشه بالابر برقي و ريموت قفل كردن درب معرفي مي گردد.

سطح امنيت

تجهيزات ايمني خودروهاي تندر نود و پژو پارس در يك سطح قرار دارد. اين خودروها به حداقل سطح ايمني مجهز شده اند. ترمزهاي كاسه اي محور عقب و ترمزهاي ديسكي محور جلو، 2 عدد ايربگ و سيستم هاي كمكي ترمز EBD و ABS تجهيزات ايمني اين خودروها مي باشند. تست ايمني در مورد ال 90 انجام شده و در وضعيت خوبي قرار دارد.

لوازم يدكي

قطعات و لوازم يدكي پژو پارس را كه خودروي توليد شركت ايرانخودرو است را شركت ايساكو و ديگر برند ها از جمله ديناپارت و ديگر شركت هاي توليد كننده قطعات و لوازم يدكي خودرو توليد ميكنند و در بازار و فروشگاه هاي اينترنتي لوازم يدكي با قيمت هاي مختلف قابل دسترسي ميباشند.

اما لوازم يدكي ال نود كه خودروي توليدي رنو پارس است كه كنسرسيومي از شركت هاي توليد كننده خودرو در ايران از جمله سايپا ، ايرانخودرو و پارس خودرو ميباشد را تمامي شركت هاي تامين قطعات از جمله ايساكو ، ساپكو و ... و ديگر شركتهاي توليد لوازم يدكي خودرو توليد ميكنند كه با قيمت هاي متفاوت به راحتي در دسترس ميباشند.

سواري

پژو پارس از سواري بهتري نسبت به ال 90 برخوردار است. اين ماشين مجهز به غربيلك فرمان و صندلي هاي راحت تري است. بنابراين رانندگي كردن با اين خودرو روان تر خواهد بود. كلاچ و گيربكس در تندر 90 از عملكرد مناسبي برخوردار است و همين موضوع خستگي كمي براي رانندگي به دنبال دارد. تندر نود داراي مركز ثقل بالاتري است و به همين خاطر در سرعت هاي بالا گزينه مناسب و راحتي براي گردش به چپ و راست مي باشد.

نتيجه بررسي

به طور كلي خودروي پارس از نظر شكل ظاهري، وضعيت نرمي، سواري و ارگونومي كابين از خودروي ال 90 بهتر است. در عوض خودروي ال 90 از ايمني، تجهيزات فني بهتر، مصرف سوخت كمتر و كيفيت بالايي برخوردار است. هر دو خودرو از نظر خدمات پس از فروش در يك سطح قرار مي گيرند. قطعات يدكي خودروي پژو پارس با قيمت كمتري نسبت به ال نود عرضه مي گردد.

نتايج مقايسه خودروي ال نود و پژو پرشيا نشان مي دهد كه خودروي پژو پارس براي مدت كوتاه انتخاب مناسب تري خواهد بود. در حالي كه تندر نود گزينه خوبي براي مدت زمان طولاني خواهد بود. همچنين اگر به ظاهر خودرو بسيار اهميت مي دهيد، بهتر است پژو پارس را انتخاب كنيد.

https://www.javanonline.ir/fa/news/1022772/مقايسه-پژو-پارس-با-ال-نود


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱ تير ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۰۶:۰۹ ] [ رحيو نوروزي ] [ نظرات (0) ]

با شيوع ويروس كرونا در حدود دو سال گذشته و خطرات و محدوديت‌هايي كه به دنبال خودش داشت، همه‌ي ما خواه‌ناخواه به خريد آنلاين اجناس مختلف عادت كرده‌ايم؛ از خريد لباس گرفته يا تره‌بار و ميوه و ساير وسايل ضروري‌اي كه نياز داريم. ولي وقتي صحبت از خريد جهيزيه مي‌شود، مقاومت در برابر وسوسه‌ي گشت‌وگذار در بازار و ديدن مغازه‌هاي مختلف و تجربه‌ي شيرين چنين خريدي ممكن است سخت باشد. با اين حال پيشنهاد ما اين است كه براي سلامتي عروس و داماد و خانواده‌هايشان و حفظ آن‌ها از خطر ابتلا به بيماري كرونا، تمام مايحتاج شروع يك زندگي مشترك را به صورت آنلاين بخريد. اين راهنماي خريد به شما كمك مي‌كند ليست لوازم ضروري جهيزيه عروس را براي خريد آنلاين پيدا كنيد.

پيش از هر چيز فراموش نكنيد اجناس مختلف را مي‌توانيد با قيمت‌هاي بسيار متنوعي بخريد. پس بهتر است ابتدا فهرست اقلام ضروري جهيزيه را داشته باشيد و با توجه به بودجه‌اي كه داريد خريدهايتان را الويت‌بندي كنيد. براي راحتي كارتان ما يك چك‌ليست خريد جهيزيه آماده كرده‌ايم كه مي‌تواند با كليك روي دكمه‌ي زير دانلود و از آن استفاده كنيد.

 وسايل برقي آشپزخانه

احتمالا از خيلي‌ها شنيده‌ايد كه يا قبلا تجربه كرديد كه هزينه‌برترين بخش خريد جهيزيه، وسايل برقي آشپزخانه هستند. يخچال و فريزر، ماشين لباسشويي، ماشين ظرفشويي، مايكروويو و چندين و چند وسيله‌ي برقي ريز و درشت ديگر در آشپزخانه وجود دارند كه بايد خريداري شوند.

اول از همه سراغ وسيله‌هاي بزرگ آشپزخانه مي‌رويم. فصل گرماست و طبعا قبل از هر چيزي ياد يخچال مي‌افتيم.

اگر آشپزخانه بزرگ است و خانواده‌ي پرجمعيتي داريد و اول زندگي مهمان برايتان زياد مي‌آيد خوب است از سرويس‌هاي دوقلوي يخچال و فريزر استفاده كنيد. اما اگر اول زندگي مي‌خواهيد جمع و جورتر شروع كنيد يكي از يخچال‌هايي كه پايينش فريزر دارد مناسب است. خوشبختانه يخچال‌هاي ايراني باكيفيت در سال‌هاي اخير به بازار آمده كه مي‌توانيد با صرف هزينه‌ي كمتر يكي از آن‌ها را خريداري كنيد.
 

ماشين لباسشويي

اول زندگي شايد بتوانيد از ماشين ظرفشويي بگذريد اما داشتن ماشين لباسشويي در هر خانه‌اي الزامي است. ماشين لباسشويي با ظرفيت ۷-۸ كيلوگرم پرطرفدارترين است. ماشين‌هاي لباسشويي دستورهاي شست‌وشوي متنوع دارند و مي‌توانيد با توجه به آن‌ها و برندي كه مي‌خواهد خريدتان را انجام بدهيد.


مايكروويو

اين روزها ديگر آشپزخانه‌ي كمتر خانه‌اي بدون مايكروويو كامل مي‌شود. موقع خريد مايكروويو حواستان باشد كه حجم داخلي مايكروويوها گاهي خيلي كوچك‌تر از ظاهر بيروني‌شان است. حتما به ظرفيت داخل مايكروويو دقت كنيد. چيزهايي مثل جوجه گردان، گريل يا داشتن برنامه‌ي پخت سليقه‌اي است و با توجه به هزينه‌اي كه مي‌كنيد و البته كاركردتان مي‌توانيد از بعضي از گزينه‌ها صرفنظر كنيد.


آون‌توستر
بعضي‌ها به جز ماكروويو توستر هم به كارشان مي‌آيد. يك نوع از توسترها فقط به كار توست كردن نان مي‌آيند. اگر مي‌خواهيد استفاده‌ي بيشتري از توستر داشته باشيد خوب است كه يك آون توستر بخريد كه علاوه بر توست كردن نان بتوانيد در آن چيزهايي مثل سوسيس هم سرخ كنيد.


انواع غذاساز و خردكن

از ديگر وسايل برقي آشپزخانه بايد به انواع غذاساز‌، خردكن، مخلوط‌كن، چرخ گوشت، همزن و… اشاره كنيم كه به اندازه‌ي وسيله‌اي مثل ماشين لباسشويي ضروري هستند و براي تهيه‌ي خوراك‌هاي مختلف به آن‌ها نياز خواهيد داشت. شايد فكر كنيد مثلا وسيله‌اي مثل آسياب را نياز نخواهيد داشت و خريد آن غيرضروري است اما اين حقيقت را از من بپذيريد كه روزي مي‌رسد كه از داشتن يك آسياب كوچك و كار راه انداز خيلي خوشحال خواهيد شد. اين نكته در مورد بسيار از اين دست وسايل آشپزخانه صدق مي‌كند.


وسايل غير برقي

اگر فكر كرديد خريد وسايل آشپزخانه به همين زودي تمام مي‌شود، بايد بگوييم سخت در اشتباه هستيد. حتما شنيده‌ايد كه مي‌گويند آشپزخانه قلب خانه است. پس قلب خانه نياز به وسايل زيادي براي مجهز شدن دارد.


چيدن آشپزخانه يكي از سخت‌ترين كارهاست چون جزييات زيادي دارد. كابينت‌هاي متعددي كه بايد پر شوند و همه‌ي وسايلي كه براي پخت و پز و پذيرايي بايد در خانه داشته باشيم.

اجاق گاز

اولين و مهم‌ترين وسيله‌ي غيربرقي آشپزخانه، اجاق گاز است. اين وسيله از پر مصرف‌ترين وسايل خانه است كه هر روز و براي ساعت‌هاي زيادي از آن استفاده مي‌شود.


شايد اين تصور را داشته باشيد كه اجاق گاز وسيله‌اي نيست كه خراب شود و نياز به تعمير داشته باشد پس لازم نيست هزينه‌ي زيادي براي آن بپردازيد؛ اما از طرف ديگر چون از آن زياد استفاده مي‌كنيد و هميشه در معرض كثيف و آلود شدن با مواد غذايي است و بايد آن را تميز كنيد، پس حتما بايد قطعات آن كيفيت قابل قبولي داشته باشند كه در اين فرآيند بعد از مدتي زنگ نزنند يا لكه و كدر نشوند. بنابراين سعي كنيد يك اجاق گاز خوب با كيفيت قابل قبول قطعاتي مثل سرشعله، پنجره‌ها و صفحه‌ي گاز بخريد.

سرويس پخت و پز

سرويس پخت و پز اولين چيزي است كه بايد خريداري شود. برحسب اين كه چه‌قدر رفت و آمد داريد و آشپزي مي‌كنيد مي‌توانيد از سه پارچه تا ۱۴ پارچه سرويس قابلمه و ماهيتابه‌هايتان را انتخاب كنيد. براي اول زندگي دو نفر معمولا سرويس هفت پارچه براي قابلمه به همراه دو مدل ماهيتابه كفايت مي‌كند. به جنس قابلمه‌ها و ماهيتابه‌ها توجه كنيد چون متنوع هستند و بايد بهترين كيفيت را داشته باشند.


كتري قوري

بدون چاي خانه‌ي ايراني خانه نمي‌شود. پس خريد كتري و قوري را از ياد نبريد. در كنار كتري و قوري خوب است ست فنجان و استكان و نعلبكي هم بخريد تا چاي‌تان را كاملا اصيل سرو كنيد.

خريد انواع ست كتري قوري رنگي از سايت نيلا دكور

سرويس قاشق و چنگال

سرويس قاشق و چنگال مي‌توانيد خيلي ساده باشد يا خيلي لاكچري. بسته به سليقه‌ي خودتان است. قاشق و چنگال و كارد در قيمت‌هاي مختلف موجودند و خوشبختانه تفاوت قيمت تأثيري در كاركردشان ندارد. البته بايد مراقب باشيد جنسي انتخاب كنيد كه بعد از مدتي در اثر شست‌وشو رنگش تغيير نكند و شفاف باقي بماند.


ظروف پذيرايي

بشقاب و كاسه و ظروف سرو و پذيرايي از آن چيزهايي است كه هم دل خودتان را موقع غذا خوردن شاد مي‌كند و هم نشانگر سليقه‌ي شماست. ساده باشد يا طرحدار. سفيد يا رنگي هر كدام جذابيت خودش را دارد. نيمي از لذت غذا خوردن به شيوه‌ي سرو كردن آن برمي‌گردد و ظروفي كه در آن غذا مي‌خوريد. اگر باب سليقه‌تان باشد لذت غذا خوردن دو چندان مي‌شود.


ليوان و ماگ

ليوان و ماگ هم از آن خريدهاي جزيي ولي ضروري است. مي‌توانيد يك دست ليوان بلور بخريد و با سليقه‌ي خودتان هر كسي در خانه يك ماگ هم داشته باشد كه حس صميميت و زيبايي بيشتري دارد.


ست جهيزيه‌ي عروس

انواع لگن و سبد‌هاي پلاستيكي، ظرف‌هاي ذخيره‌سازي، پا سماوري، ظرف مرتب‌كننده‌ي قاشق و چنگال، آبچكان و… كه جزو وسايل بسيار ضروري آشپزخانه هستند و در سرويس‌هاي چند تكه‌اي به فروش مي‌رسند، در بازار به ست جهيزيه‌ي عروس معروفند. اين وسايل معمولا جنس پلاستيكي و رنگ‌بندي متنوعي دارند. در تعداد هم تنوع بالايي دارند و مي‌توانيد ستي را انتخاب كنيد كه تمام اجزاي آن را نياز داريد و از خريد تكه‌هاي اضافه احتناب كنيد چون به هر حال اين وسايل، فضاي زيادي از كابينت‌ها را اشغال مي‌كنند و بايد به اين موضوع دقت كنيد.

تصوير

سرويس بهداشتي

وسايلي كه مربوط به اين بخش خانه مي‌شوند تنوع و هزينه‌ي زيادي ندارند. اين بخش از خريد جهيزيه شامل وسايل بهداشتي و ضروري مي‌شود كه در سرويس بهداشتي مورد نياز هستند.


ست سرويس بهداشتي

ست لوازم  بهداشتي معمولا شامل جاي دستمال، سطل، برس شست‌وشو، جاي صابون و… است و در جنس، طرح و رنگ‌هاي مختلفي در فروشگاه‌ها وجود دارد. پيشنهاد مي‌كنيم با توجه به رنگ كاشي‌هاي سرويس بهداشتي، رنگ اين ست را انتخاب كنيد.


حوله، دمپايي و زيرپايي

اين چند وسيله هم بايد در كنار ست سرويس بهداشتي خريداري شوند و آنقدر مدل و رنگ‌هاي متنوع دارند كه شايد بهترين كار اين باشد كه اين‌ها را هم با توجه به رنگ كاشي كف و ديوار سرويس بهداشتي انتخاب كنيد. در مورد حوله بهتر است سراغ ست‌هاي حوله برويد كه داخل آن‌ها هم حوله‌ي كوچك براي خشك كردن دست و صورت وجود دارد هم حوله‌ي حمام.

 

مواد غذايي و شوينده

بله، بايد قبول كنيم كه مواد غذايي اوليه هم جزو خريد جهيزيه به حساب مي‌آيند. آن بخشي از جيهزيه كه بايد در روزهاي آخر خريداري شوند و در يخچال و كابينت مخصوص‌شان چيده شوند. در كنار مواد غذايي، مواد شوينده و ساير محصولات سوپر ماركتي مثل پودر ماشين لباسشويي، كيسه‌ي زباله، مسواك، خمير دندان و… هم هستند كه بايد خريداري شوند تا خانه از هر لحاظ براي شروع زندگي مشترك آماده باشد.

اين مورد جزو مواردي نيست كه بتوانيم ليست دقيق از آن به شما ارائه بدهيم. پس پيشنهاد مي‌كنيم كه يك ليست مجزا و با جزييات كامل براي اين بخش خريد جهيزيه تهيه كنيد و همه را آنلاين و به راحتي خريداري كنيد.

 

لوازم صوتي و تصويري

اين يكي بخش خريد جهيزيه محل مجادله است. كمتر رسم است كه لوازم صوتي و تصويري را عروس بخرد و در بيشتر مناطق ايران خريد لوازم صوتي و تصويري برعهده‌ي داماد است. از آن جايي كه به هر حال زوج جوان با هم خريد مي‌كنند اين بخش را هم در راهنماي خريد جهيزيه مي‌آوريم و مي‌توانيد از داماد بخواهيد كه اين قسمت را بخواند.

اگر داماد دوست دارد از بين لوازم برقي پلي استيشن براي خانه‌ بخرد طبعا همه استقبال مي‌كنند اما الويت با تلويزيون و سيستم صوتي است. يك راه اين است كه تلويزيون را جدا بخريد و در كنارش پخش‌كننده‌ي فيلم و ساندبار براي پخش صدا و راه ديگر اين است كه يك‌دفعه سراغ خريد يك سينماي خانگي برويد. البته براي خانه‌هاي كوچك كه قرار نيست تلويزيون خيلي بزرگ باشد خريد سينماي خانگي را نمي‌شود توصيه كرد.

انواع و اقسام تلويزيون‌ها در اندازه‌هاي مختلف در بازار است. بعضي از آن‌ها هوشمند هستند كه به اينترنت هم وصل مي‌شوند و نمونه‌هاي ارزانتر ديگري هم داريم كه قابليت خاصي ندارند.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ تير ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۱۰:۰۶ ] [ رحيو نوروزي ] [ نظرات (0) ]

بسياري از صاحبان مشاغل سنتي از اهميت انتخاب تابلوي تبليغاتي آگاهي ندارند يا نسبت به آن بي تفاوت هستند و به مهمترين نكات در انتخاب تابلوهاي تبليغاتي توجه نمي كنند اما در دنياي امروز انتخاب تابلو يكي از مهمترين مراحل شروع يك كسب و كار است.

از آنجا كه هر مشاغل براي معرفي خدمات خود به مشتريان به تبليغات در زمينه هاي مختلف نياز دارد ، تبليغات محيطي و انتخاب تابلوي تبليغاتي متناسب با سرويس و خدمات خود از مهمترين موارد است. اگر به دنبال راه اندازي كسب و كار هستيد ، پيشنهاد مي كنيم يك تابلو مناسب براي معرفي خدمات خود و جلب توجه مردم انتخاب كنيد.

مزاياي استفاده از انواع تابلوي تبليغاتي

هنگامي كه مشتري به منظور خريد يك محصول يا دريافت خدماتي خاص، در شهر تردد مي كند اولين راهي كه مي تواند مغازه يا فروشگاه موردنظر خود را بيابد، توجه به تابلو هاي تبليغاتي مي باشد.

انواع تابلو مغازه جديد نمايانگر نوع كسب و كار و محصولاتي است كه در آن مكان عرضه مي شوند؛ بنابراين در وهله اول انتخاب تابلو، معرف حيطه اصلي فعاليت كسب و كار شما خواهد بود. همچنين انواع نمونه تابلو مغازه و شيوه طراحي آن ها، ذوق و سليقه صاحب مغازه را نشان مي دهد.

برخي مشتريان به اين طريق به ارتباط بين سليقه خريد و انتخاب كالاي خود و صاحب مغازه پي مي برند و متوجه مي شوند كه به احتمال زياد محصول موردنظرشان را در آن خواهند يافت؛ بنابراين مي توان گفت نوع تابلويي كه بر سردر مغازه تان نصب مي كنيد تأثير بسياري بر جذب مشتري و ماندگار ساختن وي دارد.

ساخت تابلو نئون

نكات مهم در انتخاب تابلو هاي تبليغاتي

هنگامي كه قصد سفارش و خريد يك تابلوي تبليغاتي براي سردر مغازه خود را داريد توصيه مي كنيم قبل از خريد به موارد زير توجه كنيد و همچنين از طراح تابلو بخواهيد تا نكات زير را در طراحي تابلوي موردنظرتان لحاظ كند. البته امروزه بسياري افرادي كه در حيطه طراحي محصولات تبليغاتي فعاليت مي كنند به تمامي اصول و استانداردهاي طراحي مؤثر و جذاب محصول آشنايي و علم كافي دارند.

متريال و نوع تابلو از چيست؟

انواع تابلو مغازه از نظر متريال متفاوت هستند همچون چوب ترمووود، تابلو حروف برجسته استيل، تابلو فلكسي، ساخت تابلو نئوني و مهم ترين آن ها تابلو هاي چلنيوم است كه از فلز آلومينيوم ساخته مي شوند. تابلو چلنيوم داراي انواع متفاوتي است و كشوري كه اين تابلو ها در آن توليد مي شود اسپانيا است. اما نكته جالب اينجا است كه آن ها توانسته اند در مدت زمان بسيار كوتاهيي محبوبيت زيادي در بين مغازه داران پيدا كنند و آن ها را ترغيب كنند كه از تابلو هاي چلنيوم استفاده كنند. قيمت تابلو مغازه چلنيوم نيز شايد با ديگر انواع تابلو مغازه متفاوت باشد اما از نظر بازخوردي كه دارد با بقيه آن ها قابل قياس نمي باشد.

انتخاب مناسب طرح تابلو

طرح تابلو شما اولين نكته اي مي باشد كه بايد به آن توجه كنيد. طرح تابلو بايد مفهومي را از كسب و كارتان به مشتري برساند. حتما شما هم ديده ايد كه بعضي مغازه داران در نوشتن نام مغازه خود به جاي حروف الفبا از محصولات خود استفاده كرده اند. اين كار باعث مي شود كه ذهن مخاطب با آن تابلو تعامل بيشتري برقرار كند و آن تابلو در ذهن مشتري به نوعي هك خواهد شد وهمين باعث يادآوري مغازه شما توسط مشتري مي شود و مشتري را به فروشگاه شما مي كشاند.

انتخاب ابعاد مناسب براي تابلو

بايد به اين موضوع توجه داشت كه از چه ابعادي بايد براي نصب تابلو استفاده كرد ؟ گاهي اوقات ابعاد كوچك تر جلب توجه بيشتري نيز مي كنند. اگر مغازه شما كوچك باشد استفاده كردن از تابلو هاي بزرگ و چشمگير مي تواند به صورت برعكس عمل كند و ذوق مشتري را كور كند. چرا كه براي مشتريان گويا بودن تابلو بسيار مهم تر از ابعاد آن است پس قبل از اين كه به اين فكر كنيد هرچه تابلو بزرگتر و چشمگير تري را استفاده كنيد بهتر است، ابتدا به كسب و كار خود نگاه كنيد و مناسب ترين نوع و اندازه را براي خود در نظر بگيريد.

نورپردازي و عنوان مناسب

دو مورد بسيار مهم در انتخاب تابلو مغازه، اتخاب عنوان مناسب و نورپردازي مناسب است. عنوان شما بايد طوري باشد كه مشتري در نگاه اول گيج نشود و راحت بتواند آن را بخواند و طوري نوشته شود كه در ذهن ها هك شود. اگر متن عنوان مناسب باشد، نوبت به نورپردازي مناسب مي رسد كه كار خود را به انجام برساند. براي نورپردازي تابلو هاي چلنيوم از لامپ هاي LED وSMD استفاده مي شود كه علاوه بر زيبايي و چشم نوازي بسيار زياد در شب، از مصرف كمتري هم برخوردار مي باشند. به همين علت است كه در امروزه صنعت تابلوسازي از اين نوع تابلو ها و نورپردازي ها بيشتر استفاده مي كنند.

توجه به محل نصب و شخصيت مشتريان

قبل از نصب تابلو بايد بدانيد كه مشتريان شما از چه نوع تيپ شخصيتي هستند و در چه مكاني زندگي مي كنند تا بتوانيد متناسب با سليقه آن ها تابلو خود را انتخاب كنيد. مسلما در يك كشور اروپايي به تابلويي با حروف ايراني اهميت داده نمي شود چرا كه آن زبان را بلد نيستند. يا نمي توانيد در شهر تهران تابلويي را با زبان يكي از اقليم هاي كشور طراحي كنيد. پس توجه به مكان از اين بابت و از سوي ديگر از نظر آب و هوايي نيز بايد به انتخاب تابلو توجه كنيد. به عنوان مثال اگر در مناطق مرطوب از تابلو هاي چوبي استفاده كنيد، نتيجه خوبي نخواهيد گرفت


توجه به نوع كسب و كار

در ابتداي مقاله عنوان كرديم كه انواع تابلو تبليغاتي مغازه معرف نوع كسب و كار صاحب مغازه مي باشد؛ بنابراين بهتر است در بحث طراحي تابلو از المان ها و اكسسوري هاي مرتبط با نوع فعاليت مغازه استفاده شود تا هم بهترين و مختصرترين معرفي را از مغازه ارائه دهد و هم از فواصل دور هم بتواند مشتري را با محصولات يا خدمات قابل ارائه آشنا كند.

مثلاً يك فروشگاه البسه و پوشاك از المان زيپ بزرگ در طراحي تابلوي نصب شده بر سردر آن استفاده كرده بود كه به راحتي مفهوم عرضه پوشاك در آن فروشگاه را به مخاطب القا مي كرد و همچنين الماني مؤثر و فراموش نشدني محسوب ميشد.

تأثير رنگ ها در ساخت انواع تابلو تبليغاتي مغازه

امروزه به تأثير رنگ ها بر دكوراسيون و چيدمان فضاهاي مختلف و نيز طراحي محصولات و تابلو هاي تبليغاتي پي برده شده است و بر لزوم توجه به اين مسئله تأكيد بسياري انجام مي گيرد. رنگ ها هم مي توانند همانند استشمام عطرها يا گوش دادن به موسيقي خاص براي ما احياكننده خاطرات يا برانگيزاننده احساسات ويژه اي باشند.

تأثير رنگ ها همچنين در طراحي و توليد انواع تابلو مغازه نيز ثابت شده است. برخي رنگ ها مي توانند بسيار زننده باشند و برخي ديگر مي توانند بسيار دل انگيز و روح‌بخش جلوه كنند. تركيب رنگ و المان هاي مرتبط و نقش و نگارهاي زيبا مي توانند در جذب نمودن مشتري به مغازه تأثير به سزايي داشته باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۰ تير ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۰۰:۵۵ ] [ رحيو نوروزي ] [ نظرات (0) ]


امروزه شركت سايپا بعد از توليد پرايد توانسته است محصولات ديگري را نيز به عرصه توليد و فروش برساند. از اين رو توليد پرايد توسط اين شركت كم كم به نقطه پايان و توقف رسيده است. سايپا بعد از توليد و فروش بالاي پرايد، تمركز خود را بر روي توليد خودروهاي جديد مانند تيبا، ساينا، كوئيك و ... گذاشته است.

گفتني است كه در توليد بيشتر اين خودروها مخصوصا در تيبا در اصل از همان فناوري توليد پرايد استفاده مي‌شود و مقداري اين فناوري در اين توليد اين خودروها در طول سالهاي اخير پيشرفته‌تر شده است. در اين مقاله مي‌خواهيم به مقايسه دو خوردوي پرطرفدار شركت سايپا، پرايد و تيبا بپردازيم.

اكنون كه خبر توقف توليد پرايد به مرحله اجرا رسيده است، تيبا، توليد ملي سايپا، به نظر مي‌رسد جايگزين مناسبي براي پرايد باشد. تيبا در طي اين سالها هم از نظر كيفيتي و هم از نظر قيمتي توانسته است طرفداران زيادي را به خود جذب كند. با توجه به قيمت بالاي خانواده پژو و سمند و توقف توليد پرايد، تيبا و ساير توليدات شركت سايپا، خريدي مقرون به صرفه در ميان خودروهاي صفر كيلومتر موجود در بازار فروش خودرو هستند.

 

در هنگام خريد خودروهاي ارزان، خودروهاي چيني در ابتدا انتخاب‌هايي هستند كه امكان دارد به ذهن هر متقاضي خطور كند.

با وجود اين بهتر است خريد mvm110 را فراموش كنيد. به فكر خريد خودروهاي داخلي با كيفيت‌تر و ارزان‌تر مانند پرايد و تيبا باشيد، به اين دليل كه اين دو خودرو نيز در مقايسه با ساير خودروها داراي قيمت پايين‌تري هستند، به شكلي كه اين دو خوردرو را جزو ارزان ترين خودروها شناخته مي‌شوند.

چنانچه يكي از اين دو خودرو را انتخاب كنيم فقط سه تا پنج ميليون تومان اختلاف قيمت دارند. اما سؤال اينجاست از لحاظ فني اين دو خودرو چطور هستند؟ پرايد مدت زيادي در بازار بوده است و خيلي تكراري شده است. به همين دليل است كه يك سري از افراد به دنبال اولين خودرو ايراني سايپا بعد پرايد مي روند.

تفاوت ظاهري دو خودروي پرايد و تيبا


در حالي كه گفته مي‌شود در طراحي تيبا، شاسي پرايد و خانواده X100 به كار برده شده است، اما خودروي تيبا از نظر ظاهر شكل مدرن‌تري دارد. افرادي كه پشت فرمان اين خودرو قرار گرفته‌اند، اظهار دارند كه داشتن خودروي تيبا، به همان اندازه سواري گرفتن از پرايد ارزان و مقرون به صرفه است.

هر دو خودرو ميزان مصرف سوخت كمي دارند. براي حفاظت و سرويس صاحب خودرو خيلي به دردسر نمي‌افتد. گفتني است كه برخي قطعات و لوازم يدكي پرايد با برخي قطعات و لوازم تيبا به صورت اشتراكي است، ولي در زمان گزينش و خريداري يكي از اين خودروها بايد سختگيري و دقت بيشتري كرد. به هر حال بايد اين را در نظر گرفت كه از هر دو اين خودروها نمي توان در رانندگي خارج شهر خيلي خيلي استفاده كرد.

چه تفاوتي ميان پرايد و تيبا از نظر ميزان ايجاد ايمني وجود دارد؟


خودروي تيبا از جنبه ايمني و شرايط مناسب و استاندارد يك سري امكانات مهمي دارد كه موجب مي‌شود در مقايسه با پرايد از نظر ايمني شرايط بهتري داشته باشد. اين گونه كه كارشناسان نظر داده‌اند، دو خودروي پرايد و تيبا از نظر ايمني تا حدودي متفاوت هستند. 2 مورد از اصلي ترين تفاوت هايشان در ايمني خودرو به اين شرح است كه يكي از آن ها از نظر برخورد با عابر پياده است. طراحي خودروي پرايد به شكلي است كه در زمان برخورد با عابر پياده، فرد به زير خودرو كشيده مي‌شود، در حالي كه فرد بايد بر كاپوت پرت بشود.

نكته دوم آزمايش ضربه از كنار است كه نمي‌توان بيشتر از اين چيزي كه در پرايد تدبير شده آن را افزايش داد، ولي در خودروي تيبا مي‌توان اين شرايط را فراهم كرد. در هرحال باز هم بايد به اين نكته اشاره كرد كه تغييرات و ظرافت هاي پرايد و تيبا ناچيز است، اما همين مقدار كم سبب مي شود تا تيبا بتواند در حيطه استانداردهاي 85 گانه موفق‌تر عمل كند.

استانداردهاي ايمني در خودرو تيبا و پرايد


علاوه بر اين كارشناسان اظهار دارند كه خودروهاي ايراني از جنبه ايمن بودن و ميزان كيفيت حتما مورد بررسي وكاوش واقع مي‌شوند. شركت isqi ستاره كيفي به ماشين‌ها مي ‌دهد ولي در ارتباط با ايمن بودن خوردو، آن را يورو انكپ به خوردوها اعطا مي‌كند. در كشور ايران خودروهاي مونتاژي وجود دارند كه داراي سه ستاره ايمني هستند و مطابق شرايط در سال رتبه‌بندي آن‌ها مورد تغيير قرار مي‌گيرد.

مثلا خودرويي كه سالهاي پيش به ايران وارد شده است در آن دوره زماني ۳ ستاره ايمني داشته، اما چنانچه همان خودرو مونتاژ شده را در زمان حاضر از نظر ايمني مورد ازمايش قرار بدهند، امكان دارد ستاره ايمني كمتري بگيرد، به اين دليل مشكل امنيت خودروها روزانه پيشرفته ‌تر مي‌ شود. در زمان حال كف استانداردي امنيت خوردو مورد نظر است كه خودروهايي مانند پرايد، تيبا و پژو ۴۰۵ نمي‌توانند آن را اجرا كنند.

 

مقايسه قدرت موتور در دو خودرو پرايد و تيبا


در مقايسه قدرت موتور در دو خودروي تيبا و پرايد گفتني است كه موتور تيبا داراي قدرت بيشتر مي‌باشد. به ويژه اينكه پرايد پس از افزوده شدن وزن، هنوز با موتور 1300 سي سي به عرصه آمده است كه ايجاد سبب شتاب كمتري به نسبت تيبا مي‌شود.

تيبا داراي موتوري با حجم 1500 سي سي است كه اين امر سبب شده اين خودرو از قدرت و شتاب بيشتري برخوردار باشد. از اين جنبه تيبا داراي برتري بيشتري در مقايسه با پرايد است.، به اين دليل كه در پرايد حتي با عدم تغيير در موتور، وزن ماشين بالا است كه سبب كند شدن قدرت شتاب آن مي‌شود. قدرت موتور خودروي تيبا داراي توان توليد نيرويي به اندازه 87 اسب بخار براي 5300 دور در دقيقه و گشتاور 128 نيوتن متري براي چهار هزار دور در هر دقيقه است.

با اين حال اين را در نظر داشته باشيد كه تيبا در ارتباط با كيفيت روغن موتور خيلي حساس است. حتما بايد در انتخاب روغن با كيفيت دقت بالايي داشته باشيد. چنانچه براي خودروي تيبا از يك روغن موتور معمولي به كار مي‌بريد تقريبا بعد از دو هزار كيلومتر رانندگي، زماني كه خودرو را استارت بزنيد و روشن كنيد، صداي غيرعادي از موتور به گوش مي‌رسد كه بعد از گرم شدن ماشين هم قطع نمي‌شود. حداكثر سرعت نيز در اين خودرو 200 كيلومتر بر ساعت است.

موتور پرايد همانند تيبا چهار سيلندر دارد كه به شكل خطي واقع شده اند. موتور خوردو پرايد با حجم 1300 ليتر قادر است قدرتي حدود 71 اسب بخار براي 5250 در هر دقيقه و گشتاوري 108 نيوتني براي چهار هزار دور ايجاد كند؛ بنابراين در اين مقايسه خودروي تيبا از نظر حجم موتور، قدرت، اسب بخار و دورهاي موتور از پرايد در مقام بالاتر قرار دارد.

خودرو پرايد مثل تيبا يك گيربكس پنج دنده دستي دارد. حداكثر شتاب در پرايد 170 كيلومتر بر ساعت است . با پرايد شما به 14 تا 15 ثانيه زمان احتياج داريد كه از حالت سكون به سرعت صد كيلومتر بر ساعت نزديك شويد، پس از لحاظ سرعت و شتاب نيز تيبا با داشتن سرعت 200 كيلومتري و زمان 12 تا 13 ثانيه اي نسبت به پرايد در اولويت است.

مصرف سوخت در دو خودرو پرايد و تيبا چگونه است؟


باك بنزين موجود در پرايد داراي ظرفيت 40 ليتر بنزين است كه به اندازه هر صد كيلومتر رانندگي كردن هفت ليتر بنزين از آن كم مي‌شود. در حقيقت خودروي پرايد در داخل شهر، به ميزان 9.5 ليتر بنزين مي سوزاند كه اين عدد در اتوبان ها به 5.3 ليتر مي‌رسد.

باك بنزين تيبا داراي ظرفيت 40 ليتر است. ميزان به كاربردن سوخت در شهر آن به 5.6 ليتر به اندازه هر صد كيلومتر كه رانندگي مي‌كند، مي‌رسد و مصرف سوخت تركيبي آن هم 6.95 ليتر است.

سيستم فرمان دو خودروي پرايد و تيبا چگونه است؟


فرمان خودروي تيبا يك سيستم هيدروليك دارد كه داراي توانايي كنترل ارتفاع مي‌باشد. سيستم ترمز خودروي تيبا، از روغن استفاده مي‌كند و داراي بوستر خلايي است. نوع و ديسك و كاليبر ترمز تيبا در جلو ديسكي و در عقب به صورت كاسه اي واقع شده است.

فرمان خودروي پرايد نيز مانند تيبا سيستمي هيدروليك دارد كه داراي توانايي كنترل ارتفاع است. سيستم و كاربرد ترمز پرايد نيز روغني با بوستر خلايي است و شكل ديسك و كاليبر ترمز آن در جلو ديسكي و در عقب به صورت كاسه اي قرار دارد.

مقايسه آپشن هاي دو خودروي پرايد و تيبا


پرايد همانند تيبا از داراي سيستم تهويه مناسب است. سيستم پخش موزيك در پرايد هم براي سي دي و هم USB مناسب است كه داراي توانايي به اجرا درآوردن فايل هاي MP3 است. در قسمت جلو و عقب پرايد به قابليت مه شكن تچهيز شده است.

يكي از آپشن‌هاي متفاوت تيبا و پرايد در سيستم تهويه متناسب است. سيستم پخش تيبا قابليت اين را دارد كه فايل هاي MP3 از روي USB يا سي دي اجرا كند. تيبا چراغ جلوي پرنوري دارد كه هنگام رانندگي در شب ديگر دردسر آفرين نيست. به علاوه زمان‌هاي ضروري در جلو و عقب تيبا مه شكن تجهيز شده است. مهم‌تر از همه اين كه تيبا داراي چراغ هشداردهنده عيب ياب موتور است. شيشه هاي برقي در تيبا نيز فقط مخصوص درهاي جلو است.

در گزارش بالا كه از تيم تحقيقاتي فروشگاه اينترنتي لوازم يدكي دولوكس كار بود، ديديم كه با توجه به شباهت بسيار زياد دو خودرو تيبا و پرايد ، در عين حال تفاوت هاي محسوسي نيز در آنها مشاهده ميشود كه بسيار چشمگير هستند. اميدواريم كه اين مطلب براي شما مفيد واقع شده باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۶ تير ۱۴۰۰ ] [ ۰۲:۲۹:۱۰ ] [ رحيو نوروزي ] [ نظرات (0) ]

براي شمايي كه راننده هستيد و يا صاحب خودرو نميدانيد در صورتيكه ماشينتون خراب شد و يا نياز به لوازم يدكي داشته به كجا مراجعه كنيد كه محصولات مطمئن و با كيفيتي داشته باشد
امروز در اين نوشته قصد دارم تا شما را با جايي آشنا كنم كه اگر گذر شما به تعميرگاه خورد و به شما گفتند كه فلان قطعه را تهيه كنيد سردرگم و به دنبال فروشگاه هاي كه محصولات تقلبي و نامطمئن ميفروشند نباشيد، امروز ميخواهيم شما را با بورس لوازم يدكي آشنا كنيم

بورس لوازم يدكي خودرو در قديم

اگر از ساكنين تهران بپرسيد خيابان چراغ برق را بخوبي ميشناسند خيابان كه سراتا سر آن مغازه هاي لوازم يدكي انواع خودرو هاي داخلي و خارجي وجود دارند بطوريكه به تمامي نقاط ايران اين قطعات را ارسال مي كنند

شايد در گذشته به علت كمبود امكانات و صرفه اقتصادي مجبور بوديم به اين خيابان براي خريد مراجعه كنيم . اما آيا مراجعه امروزه نيزبه خيابان چراغ برق بصرفه است ؟ قطعا با توجه به پيشرفت تكنولوژي و درگيري هاي روزمره ديگر مراجعه حضوري و خريد از اين خيابان واقعا براي رانندگان و صاحبان خودرو صرقه اقتصادي ندارد
براي شمايي كه در دورترين نقاط ايران هستيد و امكان خريد حضوري را نيز نداريد قطعا بايد چاره اي انديشيد!! اما چاره كار چيست ؟ بهترين راه حل فراهم كردن بستري است تا مردم راحتر بتواند خريد هاي خود را انجام دهند و در كمترين زمان ممكن لوازم و محصولات خود را پيدا كرده و خريد خود را نهايي كنند. بله درست حدس زديد خريد اينترنتي

مطالعه پيشنهادي : پژو پارس يا ال نود؟

دولوكس كار بورس لوازم يدكي خودرو

اين مجموعه سالهاست كه در زمينه فروش قطعات مختلف خودرو در بازار حضور دارد و اخيراً وارد دنياي مجازي و صفحات اينترنتي شده و فروش آنلاين را تجربه مي كند. doluxcar يك مجموعه كامل و يك فروشگاه درجه يك براي خريد انواع لوازم جانبي خودرو است. در دسته هاي معمول اين سايت ، مي توانيد انواع لوازم يدكي خودروهاي داخلي مثل پژو 206 ، 405 ، پرايد و .... را پيدا كنيد بطوريكه امروزه به بورس لوازم نيسان وانت شهرت پيدا كرده است.

در دولوكس كار تنوع زيادي از محصولات مرتبط با خودرو وجود دارد و يك دسته بندي منظم و دقيق براي آنها وجود دارد. همچنين امكان استرداد وجه و استرداد كالا در اين سايت وجود دارد و براي سفارشات بالاي 300000 تومان هزينه حمل و نقل دريافت نمي شود.

كادر جستجو در صفحه اول سايت به كاربران اين امكان را مي دهد تا ابتدا مارك هاي مختلف اتومبيل را انتخاب كرده و سپس با تعيين مدل خودرو ، قطعات يدكي مورد نظر خود را با سهولت بيشتري انتخاب كنند.

همچنين تمامي محصولات دولوكس كار از برند معتبر ديناپارت بوده و درصورتيكه مشتري پس از سفارش از كيفيت محصول ارسالي راضي نباشد مي تواند با كارشناسان پشتيابني دولوكس كار تماس گرفته و آنها پس از بررسي تمامي وجه پرداختي را نيز عودت مي دهند

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲ تير ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۴۴:۱۹ ] [ رحيو نوروزي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 8
همه : 0
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

سئو کار حرفه ای / خرید پیج اینستاگرام / باربری / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی در مشهد / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  /  خدمات گرافیک آریا گستر  / فروش پیج آماده آریا گستر / نیازمندی های نظافتی / وکیل در مشهد / ارز دیجیتال / نیازمندی های قالیشویی / مبل شویی / املاک شمال  / آرد واحد تهران / فیزیوتراپی سیناطب / sell Instagram account safely / نیازمندی های گردشگری / نیازمندی های سالن زیبایی